Szukasz prywatnego serwera Minecraft? BabylonMC, serwer którego szukałeś!

Minecraft nie działa, problem z wejściem do gry

Wyskakuje Ci błąd, masz ciemny ekran podczas próby wejścia do gry, a może męczą Cię komunikaty podczas włączania gry? Mamy rozwiązanie na większość problemów z wchodzeniem do minecrafta

Gra jest na tyle popularna, że zdążyła doświadczyć prób odpalenia na wielu rodzajach systemów i sprzętów. Po ostatnim newsie w którym dowiedzieliśmy się, iż powstaje wersja minecrafta na Androida, chyba nic już nas nie może zaskoczyć, jednak zanim zaczniemy się ekscytować wspaniałą grą i jej możliwościami, musimy najpierw mieć możliwość zagrania. Postanowiliśmy przedstawić najczęściej spotykane problemy, przy próbie dostania się do czekającego nas świata MC.

1) No JVM can be found in Your system.
Podstawową sprawą jest to, że Minecraft jest grą opartą na JAVIE ( jest to język programowania Firmy SunMicrosystem ). Java jest to platforma umożliwiająca kodowanie między systemowych aplikacji. Aby zadziałała nam jakakolwiek aplikacja w Javie, w tym Minecraft, musimy mieć zainstalowaną Javę. Pobierz Javę dla systemu Windows

2) Could not find the main class
Jeden z najczęstrzych problemów. Jednak nie zawsze jest to problem, najczęściej, wystarczy kilka razy spróbować włączyć grę, i komunikat za którymś razem nie zostanie wyświetlony. Może też wynikać z braku kompatybilności z javą. Zainstaluj javę ponownie używając linka z podpunktu pierwszego. Jeżeli na przykład spróbowałeś uruchomić grę 20 razy, i zawsze wyskoczył ów błąd, raczej sobie odpuść, i spróbuj z aktualizacją javy.

3) Gra zacina się, lub ekran robi się czarny i nic się nie dzieje.
Prawdopodobną przyczyną błędu jest złe zapakowanie gry, najlepszym rozwiązaniem jest użycie Mineshaftera. Bardziej ambitni mogą spróbować jeszcze raz i poprawnie zapakować grę. Przyczyną zacinania się gry, może też być sprzęt. Gra jest dość wymagająca, przetacza się przez nią tona kodu i grafiki generowanych w czasie rzeczywistym. Miliony obiektów w javie, potrafią zajechać nawet najlepszy komputer.

Macie jeszcze jakieś problemy? Jeżeli znacie coś ciekawego napiszcie w komentarzu, dopiszę do listy


Dodano przez : OryginalG, dnia 2012-04-19